Jupiter, Karmické kartyJupiter

Jupiter

Balíček karet: Karmické karty

Odpověď: A N O.
Budeš růst a expandovat.

Poselství Jupitera:
„Smyslem života je růst a rozvoj zkušeností, znalostí a pochopení. To platí pro všechno v tomto i ve všech ostatních světech.“

Varování Jupitera:
„Pamatuj, že nad věšteckým chrámem v Delfách ve starověkém Řecku byla dvě poselství: „Poznej sám sebe a ´´Všeho s mírou´´!“

Klíčová slova:
rozpínavost; zvětšování; růst; vývoj; dosáhnout; začlenit; podpořit; prosperovat; žoviální; rozhodný; rozhled; štěstí; blahobyt; velkorysost; štědrost; roh hojnosti; vyučovat; široké vyhlídky; vyšší vzdělání; zákon; filozofie; náboženství; vysílání; publikování a cestování, které člověka staví před nové způsoby života a myšlení.

* * * * *

Duše ví, že hojnost je jejím dědickým právem, a Jupiter tuto hojnost představuje. Na Jupitera lze pohlížet jako na „nebeský hák“, který nás spojuje s tím, co chceme, s vědomím, že toho, po čem toužíme, dosáhneme, protože bychom to měli mít. Někteří lidé to nazývají štěstím. A není vůbec překvapující, že slovo „žoviální“ pochází ze slova „Jove“, jak byl ve starém Římě nazýván Jupiter. Pokud ale lidé „mající štěstí“ jednají, jako by ovládali veškerou moudrost, pak svou ošklivou hlavu vztyčí chvástající se, přehánějící aspekt Jupiteru.

Jupiter reprezentuje nástroje používané k podpoře růstu v poznání, vzdělání a porozumění.  Je spojován s ovládáním jater a také krve, žil a tepen, které přinášejí život až do nejvzdálenějších částí našeho těla. Rovněž ovládá kyčle a stehna, které nám pomáhají pohybovat se po zeměkouli.

Symbolika:

JupiterJupitera symbolizuje půlměsíc duše. Ten vystupuje z křížku hmoty, jenž se nachází na západě od půlměsíce duše. Duševní úroveň má tak nadvládu nad úrovní hmoty. Kombinují-li se duše a křížek harmonicky, je každá z obou částí schopna naplnit tu druhou. Křížek na západě je velmi důležitý, protože astrologický západ zde vždy symbolizuje dospělost toho, co se narodilo na východě. A na východě se v tomto symbolu zrodila duše, tedy ascendent.

Pohybuje-li se Jupiter zpětně, dozvídá se člověk prostřednictvím duše, nyní umístěné na západě, vše, co později zakládá jeho prožitky ve hmotě. Z prožitku zpětného pohybu, kdy člověk není tak závislý na proměnách ve hmotě, se tak může stát vysoce duchovní bytostí, tedy pokud bude svůj potenciál využívat pozitivně. Jeho touha po nezpochybnitelné pravdě přináší konflikt s vnějším, hmotným světem.