Mars, Karmické kartyMars

Mars

Balíček karet: Karmické karty

Odpověď: M O Ž N Á.
O to co chceš, budeš muset bojovat.

Poselství Marsu:
„Dosáhni svých cílů bez osobních kompromisů.“

Varování Marsu:
„Užiješ-li moji energii pro nerozvážnou, nepřátelskou agresi, brzy zjistíš, že nejsi sám, kdo má silnou touhu.“

Klíčová slova:
mužský princip; uplatňování; proražení cesty; úsilí; zanícenost; výzva; zápas; konfrontace; odvaha; podnikavost; posilování; jednat samostatně; uvádět do chodu; agitovat; soutěžit; přinutit; dosáhnout a přežít.

* * * * *

Mars, „hrozivá rudá planeta“, byla pojmenována po římském bohu války, protože povrch Marsu připomínal zemi zpustošenou válkou. Ovšem představa ohnivé, rudovlasé a okamžitě jednající planety nepokrývá celý astrologický význam Marsu. Představuje pouze sílu vůle, energii, kterou vlastní naše ego (Slunce) a která nám umožňuje usilovat o to, co chceme, dosáhnout toho a dokončit to.

Mars je obrazem našeho prosazování coby individualit. Díky němu sílíme skrze výzvy, konkurenci a spory – nuceni ke konfrontaci se silou našich tužeb a obětavosti. Mars vládne hlavě a zvláště obličeji.

Symbolika:

MarsMars symbolizuje křížek hmoty umístěný šikmo nad kruhem ducha. Nebo šíp, symbolizující martickou vlastnost drát se vpřed. Šikmý směr značí nerovnováhu a neúplnost Marta. Vyráží tak kupředu od sebe samého, aby našel celistvost ve věcech věčných nebo v jiných lidech. Je to jediná osobní planeta, která má křížek hmoty umístěný nad symbolem ducha. Potřeba smyslového materiálního a fyzického naplnění nabývá vrchu nad duchem a může ducha skutečně naplnit.

Čistou formou archetypu je akce, aktivita. Je to způsob projevu, který akci klade na nejvyšší příčku preference. Pohybuje-li se zpětně, význam symbolu se převrací a člověk odmítá přijmout naplnění svého ducha prostřednictvím úspěchů a vítězství v materiální a fyzické oblasti života.