Venuše, Karmické kartyVenuše

Venuše

Balíček karet: Karmické karty

Odpověď: A N O.
Všechno vypadá krásně.

Poselství Venuše:
„Miluj to dobré ve všech věcech a sleduj, jak budeš dobré věci přitahovat.“

Varování Venuše:
„Krása, kterou hledáš, není pouze ta viditelná. K čemu je krásné ovoce, když je uvnitř shnilé?“

Klíčová slova:
ženský princip; přitahovat; získat; milovat; zkrášlovat; povznášet; jednat vkusně; chodit do společnosti; být společenský; vychutnávat; diplomacie; takt; jemnost; léčit; smiřovat; vytvářet lásku, umění a mír.

* * * * *

Venuše je planetou romantické lásky, krásy a umění, jež je s nimi spojováno. Vládne společenským událostem a příjemným setkáním. Svých cílů dosahuje přitahováním toho, co si přeje, a odmítáním zbytku, čímž se jejím největším nadáním stávají vkus a hodnoty. Diplomacie, takt a jemnost, to je jen několik z mnoha dovedností, kterým Venuše vládne.

Láska a krása Venuše má moc nás sjednocovat a uzdravovat – mocnější a žádanější kombinaci si můžeme stěží představit. Venuše řídí hmat, chuť a čich.

Symbolika:

VenuseVenuši reprezentuje kruh symbolu ducha a křížek jako symbol hmoty. V tomto případě je vyjádřena převaha ducha nad hmotou. Jinými slovy řečeno - je to upozornění na skutečnost, že jedinou pravou hodnotou, kterou je nutno hledat ve hmotné úrovni je duch, čili Vyšší já člověka. Tak sestupuje duch do hmoty, aby na sebe vzal formu a tvořil tím život. Vznikne-li z ducha forma, stává se z ní něco krásného. To proto, že všechno, co člověk vytvoří, vyvěrá z jeho éterické části. A tak krása, harmonie a láska, tento obecně známý výklad tohoto symbolu, si prostřednictvím Venuše hledá v lidském duchu cestu ke hmotě. Pohybuje-li se planeta zpětně, celý proces se děje opačně. Člověk závislý na hmotě musí aktivovat ducha a spíše reaguje na život, než aby v něm hrál aktivní roli.

U symbolu Venuše chybí vědomá síla, symbol duše, půlměsíc. Převládá tak osobní, hmotná část člověka. Harmonii proto člověk musí vytvořit především v hmotné pláni. Proto vidíme u Venuše tolik touhy po osobním naplnění. Člověk si vytváří silné modely reakcí na to, co se v jeho životě děje. Posuzuje každou událost a okolnost podle toho, jak moc je či není milován.