Bobr, Medicinské kartyBobr

Bobr

Balíček karet: Medicinské karty

stavitel

Bobře...
nauč mě prosím z mých snů,
zbudovat pevné stavení.

Jedna mysl. jedna myšlenka,
všechna srdce jako jedno
to je tvé učení.

Bobr je v království zvířat "muž činu." Medicina bobra je příbuzná s energií vody a země a ztělesňuje silný smysl pro rodinu a domov. Prohlédnete-li si bobří hráze, najdete tam několik vchodů a několik východů. Při budování svého domova si bobr vždy nechává mnoho únikových cest. To nás všechny může poučit, abychom se sami, vlastní vinou, nenechali zahnat do slepé uličky. Vyloučíme-li alternativy, přehradíme tok zkušeností v životě. Charakteristickou vlastností toho, kdo něco dělá, je pracovitost a přičinlivost a bobr ví, že omezování maří produktivitu.

Bobr je vyzbrojen velice ostrými zuby, kterými dokáže porazit celé stromy. Představte si, co by tyto zuby dokázaly učinit na končetinách jiného zvířete. Zezadu je bobr vyzbrojen ocasem podobným pádlu, který mu pomáhá při plavání a zároveň mu jako strážce ochrání záda. Tento malinký savec je dobře vyzbrojen pro ochranu svého díla.

K pochopení mediciny bobra vám pomůže, podíváte-li se na sílu práce a radost z jejích výsledků. Pro budování snu je třeba skupinové práce. K dosažení společného cíle je třeba pracovat se skupinovou myslí. Skupinová mysl vytváří harmonii nejvyššího řádu, do kterého nevstupují individuální ega. Každý účastník projektu ctí talent a schopnosti druhých a ví, kam zapadá jeho část skládanky. Dobrou spoluprací s ostatními lze dosáhnout pocitu komunity, z něhož pak vyplývá jednota.

Karta bobra vám má naznačovat, že nastal čas, abyste uvedli své ideje v činy, anebo abyste dokončili nějaký projekt, který jste zanedbávali. Karta bobra vás rovněž může žádat, abyste urovnali rozpory, které máte se spolupracovníky nebo s přáteli. Bobr vám chce říci, abyste hledali alternativní řešení životních výzev a ochraňovali to, do čeho jste vložili svou lásku a energii.

Někdy vám bobr přináší varování, abyste si "kryli záda". Zda se toto poselství vztahuje na vás poznáte podle toho, kde se jeho karta nachází. Je-li na jihu, pak chce připomenout vašemu dětskému já, že důvěra je v pořádku, ale opatrnost je nezbytná.
Využijte bystré schopnosti rozlišovat a vše bude dobré.