Černý panter, Medicinské kartyČerný panter

Černý panter

Balíček karet: Medicinské karty

objetí neznáma

Ó, půlnoční jaguáre…
omyj mne svou odvahou
a zocel mne svou ladností, abych poznal
hodnotu prázdnoty času a prostoru.
Nauč mne všem svým lekcím,
jak čelit temnému neznámu.
Pak odvážně skočím do stínu sám.

Černá panterka se tiše plížila bažinatým krajem. Její zlaté oči zachycovaly a odrážely světlo hvězd. Srst černá jak půlnoc se nehlučně vlnila na jejím svalnatém, šlachovitém těle. Ona a její druh byli poslední svého rodu v domovině kmene Caddo. Rudí lidé z bažinatého kraje respektovali a uctívali panteří klan stovky let. Medicina černého pantera umožňuje lidským bytostem čelit - svým vlastním strachům a temnému chování a zkoumat tyto vnitřní stinné aspekty existence.

Většina panteřích klanů byla vystopována a vyvražděna dvounohými, kteří se přeplavili přes Velkou vodu, a kteří se obávali se své vlastní temné povahy. Tito lidé velmi potřebovali léčebnou medicinu pantera. Jedné noci stála černá panterka na pokraji bažin, větřila a snažila se zachytit pach nově příchozího, který by si přál učinit krok za hranice svých strachů a důvěřovat její medicině. Té noci nikdo nepřišel a ona stále trpělivě čeká na odvážlivce, který by chtěl prozkoumat uzdravující potenciál ukrytý v temnu neznáma.

Lidé kmene Caddo nazývali její klan Černý Panter, Mayové je znali jako kmen Půlnočního nebo Černého Jaguára. Rudý národ si váží černé barvy, protože temnota je místo, kde lze hledat a nalézat odpovědi, přijímat léčení a nalézt přístup ke skrytému světlu pravdy. Černá panterka nás prostřednictvím našich snů učí ponořit se do těch míst v sobě, která potřebují uzdravení. Ukazuje nám, jak se v zemi sebe objevování pohybovat po neprobádaných územích a jak nebojácně čelit neznámému.


Když se vám v kartách objeví černý panter, chce vám možná říci, abyste si nedělali starosti s budoucností. Důvěřujte tomu, že ji teď nemusíte "řešit" rozumem. Možná, že se potřebujete setkat se strachem z neznáma, se strachem z toho, že jste méně, než doopravdy jste nebo se strachem z neschopnosti prostě a jednoduše BÝT. Pusťte se strachů, které působí jako překážky nebo bariéry. Obejměte neznámo a plyňte s tajemnem, které se ve vašem životě rozvíjí. Příští krok může být skokem do prázdna s prázdnýma rukama, ale s bezpodmínečnou důvěrou. V tichosti prázdna najděte ochotu vyhnout se zbytečnému vyrušování a ponořte se hlouběji do sebeobjevování a procesu uzdravování sebe sama. Zde objevíte nečekané požehnání pantera.