Divočák, Medicinské kartyDivočák

Divočák

Balíček karet: Medicinské karty

konfrontace

Divočák…
nás naučí postavit se čelem a beze strachu,
roztrhat na kusy popírání a lži, které se objeví,
přezkoušet odvahu a nalézt pravdu.
Medicina divočáka zůstane částí každé
lidské stezky a vyznačí dosažená vítězství.

I když byl bojovník zvyklý na dusné vedro svého bažinatého domova, třásl se jako ve studeném průvanu. Rada starších ho totiž přistihla při lži. Trestem za tuto urážku bylo vykázání z kmene. Aby opět u svých lidí získal nazpět svou čest, musel se postavit divočákovi s nožem jako jedinou zbraní. Nezdar znamenal smrt roztrháním kly tohoto zvířete s divokýma očima. Vyhlídky byly děsivé.
Potom k němu ve snu přišel duch divočáka. Byl rozzuřen, protože mladý muž lhaním porušil slib bojovníka. Řekl mu, že by se měl nejdříve postavit zrádnému zvířeti vlastní důležitosti v sobě, a to porazit, chce-li souboj přežít. Mladý bojovník slíbil, že od toho okamžiku bude ctít pravdu. Pak se postavil divočákovi a zabil ho. Bojovník si schoval tesáky svého soupeře, aby mu po zbytek života připomínaly, že musí neustále čelit slabostem v sobě samém.

Existuje mnoho druhů divočáků a tato mocná medicina klanů bojovníků se vztahuje na všechny z nich. Mayové nazývali divočáka Javelina (kopí) a kmen Choctaw zase Razorback (vystouplý hřbet). Medicina divočáka nás učí, abychom se postavili lidským slabostem a přeměnili je v sílu. Lidský duch získá sílu připraveností divočáka postavit se strachům, výzvám a nepříjemným okolnostem. Stát odvážně a vzpřímeně, a neutíkat před situacemi, které život přináší, to je opravdu mocná medicina. Jestliže dnes divočák vstoupil do vašich karet, je to výzva, abyste se postavili čemukoli a komukoli, před čím jste dosud uhýbali. Dávejte pozor! Obejměte svou bojovnickou přirozenost a seberte odvahu, postavte se svým strachům. Nebo se máte postavit nějaké své slabosti nebo výzvě v profesi? Je čas dokončit projekt, který jste opustili, protože vám připadal obtížný? Postavte se pocitům týkajícím se nějaké situace, která vás znervózňuje nebo rozrušuje. Její uzavření vám přinese mír.

Pokud dosud váháte, pak vám divočák připomíná, abyste přestali uhýbat nevyhnutelnému. V každém případě naléhá, abyste byli plně přítomni a plně si uvědomovali, co se děje a proč. Jestliže jste si vytáhli tuto kartu, tak už máte odvahu potřebnou k tomu, abyste se postavili všemu, co život přináší, jen si vzpomeňte, kam jste ji ukryli. Výzvy nezmizí jen tak. Pokud aktivně neobejmete své záležitosti, nemůžete se dožadovat energie svého ducha. Polovina bitvy je vyhrána bojovníkovou ochotou kdykoli uznat a přijmout celou pravdu.