Kolibřík, Medicinské kartyKolibřík

Kolibřík

Balíček karet: Medicinské karty

radost

Kolibříku…
radostná sestřičko.
Vytoužený nektar!
Veškerá sladkost květů
je láskou, kterou jsi rozdala.

Kolibřík byl spojován s náboženstvím Ghost Shirt, které hlásalo, že správné provedení některých tanců přivede zpět zvířata, bílí lidé zmizí a původní obyvatelé opět poznají radost dávných dob. V mayské tradici je kolibřík spojován s černým sluncem a s pátým světem. Kolibřík nám může dát medicinu pro vyřešení hádanky protikladů duality. Kolibří píseň probouzí medicinské květy. Kolibřík vydává vibrace čisté radosti. Květy milují kolibříka, protože sání nektaru přináší oplodnění a pokračování jejich rodu. Rostliny kvetou a žijí díky kolibříkům.

Kolibřík dokáže létat ve všech směrech - nahoru, dolů, dozadu i dopředu. Dokáže se také zastavit a zdánlivě nehybně se vznášet na místě. Velký Duch stvořil kolibříka trochu odlišně od ostatních opeřených tvorů. Kolibří peří se po tisíciletí používalo pro čarování a kouzla lásky. Říká se, že kolibřík dokáže přičarovat lásku jako žádná jiná medicina a že peří kolibříka otevírá srdce. Bez otevřeného a milujícího srdce nemůžete nikdy okusit nektaru čisté blaženosti života. Pro bratříčka a sestřičku kolibříky je život zázračnou zemí potěšení - přelétají od jednoho krásného květu k dalšímu, ochutnávají esence chutí a září barvami.

Je-li kolibřík vaší osobní medicinou, pak milujete život a jeho radosti. Vaše přítomnost přináší radost ostatním. Spojujete lidi dohromady do vztahů, v nichž ze sebe vydávají to nejlepší. Instinktivně víte, kde sídlí krása, a ať je to blízko nebo daleko, vždy následujete své ideály. Pohodlně se noříte do krásného prostředí a pomáháte druhým, aby ochutnali šťavnatý nektar života. Kolibřík drží luk krásy jemně vykládaný zlatými a stříbrnými květy, perlami a drahými kameny. Kolibřík odmítá ošklivost a hrabivost a rychle odlétá z místa neshody a disharmonie.

Pokud kolibřík slétl do vašich karet, připravte se na melodický smích a s radostí užívejte množství darů Tvůrce. Zanechte svého posuzujícího postoje a uvolněte se. Kolibřík vám bezpochyby daruje záblesky ducha, poletujícího tu a tam a všude. Připravte se na zvláštní a nové výbuchy energie, které mohou závratně roztočit vaše smysly. Kolibřík slyší nebeskou hudbu a je s ní v harmonii. Může vás pozvat do muzea umění nebo na koncert. Kolibřík energeticky objímá nejvyšší estetiku.

Před kolibříkem nebuďte nikdy hrubí, neboť je to křehká medicina, která nemusí mít pochopení pro světské záležitosti. Cílem je krása a kolibříkovým posláním je šířit radost, nebo být zničen. Je-li kolibřík chycen a uvězněn v kleci, rychle umírá. Následujte kolibříka - a brzy budete naplněni ohňostroji radosti a zažijete obnovení kouzla života.