Lasička, Medicinské kartyLasička

Lasička

Balíček karet: Medicinské karty

slídění

Lasičko…
Lasičko…
Lasičko…
Kdo to je teď v kurníku?
Kdybych se tě zeptal,
řekla bys, že krává!

Lasička má neuvěřitelné množství energie a důmyslnosti, ale pro ty, kdo mají tuto medicinu, je to obtížný silový totem. Není náhodou, že králové nosili hermelín neboli kožešinu z hranostaje, nejbližšího příbuzného lasičky. Její uši slyší, co se doopravdy říká. Je to její velká schopnost. Oči lasičky vidí pod povrch situace a poznávají mnoho důsledků a souvislostí událostí. To je také vzácný dar.

Náčelníci vysílali lasičku do tábora nepřítele na výzvědy. "Jakou medicinu má nepřítel?" ptali se náčelníci po návratu lasičky. Lasička nikdy nepřinesla chybné informace o počtu nepřátel a o jeho silných a slabých stránkách. A byla to právě lasička, která se smutným pláčem přišla říct původním obyvatelům Ameriky o příchodu bílých lidí z lodi. "Tito bratři mají podivné nové mediciny," pravila. "Oni nám řeknou, že způsob života, jaký jsme doposud vedli, je chybný. Zmatou nás svou mluvící holí (puškou). Ukradli blesk Nebeskému otci a vložili jej do svých zbraní. Nerespektují zvířata jako své bratry a sestry a nechávají, aby jejich blesk k nim promlouval a zabíjel je. Jejich blesk promluví také k nám. Jejich počet je veliký a dá se těžko spočítat. Tito bílí bratři nám ukradnou vše kromě našeho ducha. Velký temný stín dravého ptáka smrti padl na náš lid."

Kožešina lasičky mění svou barvu podle ročního období. Tichá lasička vás má naučit mnoha lekcím. Lasička dokáže zmást Velkého Ducha, vybrat mu kapsy a zanechat jej v meditaci na božský pupek. Máte-li tuto osobní medicinu, pak máte také velice ostrou pozorovací schopnost. Vypadá to, jako byste říkali:
"Nechte mne být a já vás také nechám." Někdy můžete vypadat i trochu provinile díky tomu, co víte z pozorování života. Možná jste samotáři nebo dokonce poustevníci, kteří se skrývají před ostatními. Jste zdatnými a silnými spojenci pro jakoukoli obchodní společnost, protože dokážete vidět, co dělá konkurence. Lidé se mohou velmi mýlit, když vás hodnotí, protože nedokáží hned rozpoznat vaše schopnosti. Ale jakmile se pokusí vás přelstít, ihned zjistí, že vaše inteligence je větší než jejich.

Pohlédněte na sílu lasičky, která vám říká, jaké jsou "skryté důvody" za čímkoliv. Některé lidi medicina, talent a schopnost lasičky zaskočí a vyvede je z míry, ale žádná medicina není špatná. My všichni disponujeme různými silami, protože jinak bychom zde nebyli a neléčili Matku Zemi. Máte-li sílu lasičky, můžete použít svých tajných darů pro dobro všech. Sledujte, kdo nebo co potřebuje pozornost nebo řešení a nabídněte mu pomoc svým vlastním tichým a diskrétním způsobem.