Los, Medicinské kartyLos

Los

Balíček karet: Medicinské karty

vitalita a životní síla

Lose...
tvé parohy se vzpínají ke slunci.
Ukaž mi, že síla
a vytrvalost jsou jdeno...


Los při hledání partnera putoval hlubokými lesy. Samci, kteří obvykle putovali spolu s ostatními, se rozdělili, aby si každý sám nalezl družku pro nadcházející období. Když se bučící řev losa volajícího samici rozezněl lesem, probudilo to pumu k plné pozornosti a "naději na hostinu".

Puma začala kroužit kolem losa a přibližovat se ke své kořisti. Les jakoby náhle ztichl a los začal pociťovat nebezpečí visící ve vzduchu. Když zpozoroval svého pronásledovatele, vyrazil nahoru a puma za ním. Los se rychlými skoky dostal k horní hranici lesa, ale puma ho dobíhala. Los vytrvale běžel s ohromnou výdrží a vitalitou své životní síly. Nakonec to puma musela vzdát, protože v rychlých sprintech, jak se skákáním přes balvany snažila zmocnit kořisti, ztratila příliš mnoho energie.

Los, šplhající příkrým svahem vzhůru k vrcholu, udával svými kroky tempo. Neměl žádný jiný způsob obrany, než svou schopnost běžet na velkou vzdálenost a určovat tempo, které mu umožňovalo plně využít jeho výdrž, vitalitu a energii.

Medicina losa náš učí, že volba správného tempa může zvětšit naši vitalitu a výdrž. Národ mediciny losa nemusí dorazit do cíle jako první, ale vždy dorazí, aniž by se zcela vyčerpal. Pokud jste si toho v poslední době naložili příliš mnoho, bylo by možná dobré se zamyslet, jak dokončit to, co jste začali, aniž byste museli skončit v nemocnici.

Losi mají zvláštní druh bojovnické energie, protože s výjimkou říje ctí společníky stejného pohlaví. Mohou k vám přivolat medicinu bratrství či sesterství. Objevením síly získané z lásky k vlastnímu pohlaví můžete pocítit kamarádství, které vyvěrá z podobnosti prožité zkušenosti. Je to zvláštní medicina, díky níž může přátelství mezi tvory téhož pohlaví překonat potenciální soutěživost a žárlivost.

To, že jste si vytáhli medicinu losa, by vám mohlo naznačovat, že byste po nějakou dobu měli vyhledávat společenství lidí stejného pohlaví. Možná, že potřebujete podpůrnou skupinu, abyste se mohli nově naladit na vytrvalost a energii bojovníka nebo bojovnice. Komunikace s lidmi vašeho pohlaví vám umožní vyjádřit a sdělit své pocity v bezpečné atmosféře a získat zpětnou vazbu od ostatních, kteří mají stejné zkušenosti.

Možná, že potřebujete vnímat nový pocit komunity - komunikaci v jednotě. Los vám také může říkat, abyste se podívali, jak se v životě tělesně vyrovnáváte se stresovými situacemi a jestli byste neměli změnit tempo, aby vám energetická rovnováha vydržela na celou vzdálenost, kterou chcete překonat. Jedním řešením mohou být vitaminy a energeticky bohatá strava spolu s klidem a tichem pro regeneraci.