Medvěd, Medicinské kartyMedvěd

Medvěd

Balíček karet: Medicinské karty

introspekce

Medvěde…
pozvi mne do jeskyně,

kde ticho obklopuje odpovědi,
které dáváš…

Mocí mediciny medvěda je síla introspekce. Nachází se na Západě Velkého Medicinského kola života. Medvěd hledá med, sladkost pravdy, v dutinách starých stromů. V zimě, za vlády ledové královny, kdy na zemi vládne tvář smrti, vstupuje medvěd do jeskyně, která se podobá děloze, a tam přezimuje a tráví zkušenosti prožité během celého roku. Říká se, že na západě sídlí také naše cíle. K dosažení cílů a uskutečnění snů, které v sobě nosíme, je potřeba umění introspekce.

Abychom, mohli jako medvěd vstoupit do jeskyně - dělohy, musíme se naladit na energii Věčné Matky a přijmout výživu placenty Velké Prázdnoty. Velká Prázdnota je místem, kde všechna řešení a odpovědi žijí v harmonii s otázkami, které vyplňují naše vidění skutečnosti. Pokud se rozhodneme věřit, že v životě existuje mnoho otázek, musíme také uvěřit, že odpovědi na ně spočívají v nás. Každá bytost má schopnost uklidnit svou mysl, vstoupit do ticha a vědět.

Mnoho kmenů nazývalo tento prostor vnitřního vědění Vigvamem snů, kde smrt iluze fyzické skutečnosti překrývá rozpínavost věčnosti. Právě ve Vigvamu snů sedí naši předci v Radě a radí a ukazují nám alternativní cesty k našim cílům. To je síla medvěda.
V této velmi vzácné energii medvěda je obsažena ženská přijímající energie, která po celá staletí umožňovala vizionářům, mystikům a šamanům předvídat. Jeskyně v Indii symbolizuje Brahmovu jeskyni. Za Brahmovu jeskyni se považuje epifýza (šišinka mozková), která se nachází uprostřed čtyř mozkových laloků.
Představíme-li si hlavu shora, můžeme vidět na vrcholu kruh. Jih pak bude na čele, sever na zadní části lebky, západ pravou hemisférou a východ levou hemisférou.
Medvěd je na západě, tj. v intuitivní straně pravé hemisféry.

K přezimování cestuje medvěd do jeskyně, která se nachází uprostřed čtyř mozkových laloků, kde je také epifýza. V jeskyni během přezimování nebo snění hledá medvěd odpovědi. Medvěd se pak na jaře "znovu zrodí" podobně, jako rozkvétají jarní květiny.

Po celé eony věků všichni hledači Snů a vizí kráčeli po stezce ticha, zklidnění vnitřního rozhovoru a dosažení místa rituálů přechodu - tj. kanálku neboli epifýzy. Z medvědí jeskyně naleznete stezku k Vigvamu snů a do dalších úrovní představivosti nebo vědomí. Vytažením karty Medvěda vás síla vědění vyzvala, abyste vstoupili do ticha a seznámili se s Vigvamem snů, aby se vaše cíle staly konkrétní skutečností. To je síla Medvěda.