Mravenec, Medicinské kartyMravenec

Mravenec

Balíček karet: Medicinské karty

trpělivost

Ó, mravenečku,
tvá trpělivost vzrůstá jako písčiny času.
Mohu se naučit být jako ty?
Nebo je to příliš velkolepé?


Mravenec dokáže nést list stovky kilometrů, jen aby ho dostal do mraveniště. Mravenci v Africe dokáží v době nedostatku potravy oholit celý les, i když jim to trvá celý rok. Medicina mravence je strategií trpělivosti. Mravenec je stavitel jako bobr, agresivní jako tchoř, má životní sílu jako los, chuť prozkoumávat jako myš a schopnost dávat jako krocan.

Každý mravenec v mraveništi je součástí mravenčí skupinové duše, protože všichni mravenci pracují pro mravenčí královnu a pro mraveniště. Součástí mediciny mravence je sebeobětování. Největší z jeho medicin je však trpělivost.

Lidé mediciny mravence jsou aktivní lidé zaměření na společnou komunitu, kteří vidí širší budoucí potřeby svého města.
Lidé mediciny mravence plánují jako veverka a jsou spokojení, když vidí, že se jejich sny krok za krokem naplňují. V dnešní společnosti je tato vlastnost vzácná.

Jeden druh mravence žijící v poušti vyhloubí v písku kuželovitý otvor. Mravenec se schová dolů a trpělivě čeká, až nějaký nic netušící hmyz spadne do jeho pasti. Písek se sesype a kořist spadne až na dno, kde ji čekají kusadla mravence. Trpělivost přináší růže!

Mravenčí lidé znají sladké vítězství na závěr. I když se vypraví do výprodeje mezi posledními, nikdy si nedělají starosti, zda ještě něco seženou. Je-li to, co chtěli, vyprodáno, jsou si jisti, že seženou něco stejného nebo lepšího.

Máte-li medicinu mravence, jíte pomalu a rozvážně a jste spokojeni s vědomím toho, že "to, co je vaše, k vám přijde". Toto vědění je dobrou medicinou. Ukazuje na důvěru ve vesmír, který se o nás postará.

Jestliže dnes mravenec prokličkoval do vašeho výkladu, je na čase v některých životních situacích projevit trochu důvěry a trpělivosti. Možná jste zapomněli, že vždy dostanete to, co potřebujete, ve chvíli, kdy to potřebujete nejvíce. Není-li to na obzoru a nebo hned za sousedním mraveništěm, buďte trochu strategičtí. Jak můžete využít svou tvůrčí sílu do doby, než "to" přijde - ať již vaše "to" znamená cokoli? Mravenec pracuje pro dobro celku. A co vy? Pokud ano, pak si můžete být jisti, že i celek chce totéž dobro pro vás a že jej dostanete.