Pavouk, Medicinské kartyPavouk

Pavouk

Balíček karet: Medicinské karty

tkaní

Pavouku…
spřádající sítě potěšení,
upřeď mi svět naplněný mírem.
Neseš stvoření ve své síti,
čekající na rozvinutí!

Pavouk utkal síť, která přinesla lidem první obraz abecedy. Písmena byla částí úhlů jeho sítě.
Srnka se zeptala pavouka, co tká a proč to vždy připomíná nějaké symboly. Pavouk odpověděl: "Proč? Je čas, aby se děti Země naučily dělat záznamy o pokroku na své cestě po zemi."
Srnka odvětila: "Ale oni již mají obrázky, které v symbolech ukazují historii jejich zkušeností."
"Ano," odpověděl pavouk, "ale děti Země se stávají čím dál složitější a jejich budoucí generace toho budou potřebovat vědět více. Ti, co teprve přijdou, si nebudou pamatovat, jak číst petroglyfy." A tak pavouk utkal prvou prapůvodní abecedu, stejně tak jako předtím utkal sen světa, který se už projevil. Pavoučí sen o fyzickém světě se uskutečnil před miliony lety.

Pavoučí tělo má tvar podobající se osmičce, tvořené dvěma částmi připomínajícími dva laloky, spojené v pase, a osm nohou.  Pavouk je symbolem nekonečných možností tvoření. Jeho osm nohou přestavuje čtyři větry změny a čtyři směry medicinského kola neboli čtyři světové strany. Pavouk tká osudové sítě pro ty, kdo se do nich zachytí a stanou se mu potravou. Podobně je tomu s lidmi, kteří se nechají chytit do sítě iluze hmotného světa a nikdy nepohlédnou za hranice obzoru do jiných dimenzí.

Pavučina osudu také představuje kolo života, které neobsahuje žádné alternativy nebo řešení. Typicky lidské je nechat se chytit do polarity dobrého a špatného osudu, aniž bychom si uvědomili, že to můžeme kdykoli změnit. Nebudete-li dostatečně rozhodní ve změně svého údělu a života, můžete skončit pozřeni svými strachy a omezeními. Pavouk představuje ženskou energii tvořivé síly, která tká nádherné vzory života. Její síť má stovky složitých vzorců zachycujících ranní rosu.

Jestliže dnes pavouk vypadl ze své sítě a objevil se ve vašich kartách, chce vám možná říci: "Tvoř, tvoř, tvoř!" Najděte nová východiska ze své současné slepé uličky. Může vás také varovat před přílišným vložením se do situace, která se stále více zamotává. Pavouk vás také může žádat, abyste používali deník a zaznamenávali si do něj svůj pokrok a sledovali ho. Pokud to učiníte, nikdy nezapomenete, jak vytváříte novou nebo odlišnou etapu ve svém životě.

Pavouk vám také přináší poselství jiného druhu. Je možné, že jste příliš pohlceni tkaním pavoučích vláken svých životních plánů, takže přehlížíte příležitost na okraji vaší pavučiny? Pak chce pavouk upoutat vaši pozornost, abyste si všimli, že něco, co jste utkali, již přineslo své plody. Gratulujeme! Pavouk vás chytil právě včas, abyste nepropásli příležitost na okraji své pavučiny nebo reality.
Nejdůležitějším poselstvím pavouka je to, že jste nekonečnou bytostí, která bude i nadále tkát vzorce života a žití v čase.
Nezapomínejte vidět velikost věčného plánu.