Vážka, Medicinské kartyVážka

Vážka

Balíček karet: Medicinské karty

iluze

Vážka…
Rozbíjí iluze, přináší vize síly.
Důkazů netřeba. Teď je tou pravou chvílí.
Věz a věř, Velký Duch je tu s námi.
Nasytí, naplní, dává nám požehnání.


Medicina vážky je medicinou snů a iluzorní fasády, kterou považujeme za hmotnou skutečnost. Duhová měňavost vážčích křídel nám připomíná barvy, které ve svých každodenních zkušenostech nenajdeme. Měňavost barev, energie, tvarů a pohybů exploduje v mysli pozorovatele a vyvolává nezřetelné vzpomínky na dobu nebo místo, kde vládla magie.

Některé báje vyprávějí, že vážka byla kdysi drakem a jeho šupiny byly velké jako křídla vážky. Drak plný moudrosti létal v noci a přinášel svým ohnivým dechem světlo. Dračí duch zrodil umění magie a iluzi změny tvaru. Potom se ale drak sám lapil do svého vlastního pozlátka. Kojot obelstil draka a přiměl ho, aby změnil tvar, a drak se proměnil ve vážku. Tím, že drak přijal výzvu, aby prokázal svou sílu a magickou dovednost, svou sílu ztratil.

Vážka je esencí větrů změny, poselství moudrosti a osvícení a komunikace s elementárním světem. Elementární svět tvoří nepatrní duchové rostlin a elementy vzduchu, země, ohně a vody. Je to svět plný přírodních duchů. Zaletěla-li vážka do vašich karet, možná jste dnes zapomněli zalít květiny. Na jiné úrovni byste možná měli poděkovat za potravu, kterou jíte a která vyživuje vaše tělo. Na psychologické úrovni nastal možná čas rozbít iluze, kterých se držíte a které omezují vaše činy nebo myšlenky.

Medicina vážky vás vždy pobízí, abyste vyhledali ty části svých zvyků, které potřebují změnu. Přibrali jste na váze nebo začínáte vypadat jako strašák? Uskutečnili jste již ve svém životě změny, které jste chtěli? Pociťujete-li potřebu změny, povolejte vážku, ať vás provede skrze mlhu iluze na cestu transformace. Podívejte se, jak můžete použít umění iluze v současné situaci nebo aktuálním problému a pamatujte, že věci nejsou nikdy přesně takové, jaké se zdají být.