Zdroj, Osho-Zen TarotZdroj

Zdroj

Balíček karet: Osho-Zen Tarot
Sada karet: Oheň
Hodnota karty: Eso

Zen po tobě chce, abys vyšel z hlavy směrem k základnímu zdroji... Neznamená to, že by si zen nebyl vědom možností využití energie v hlavě, ale když budeš všechnu energii využívat v hlavě, nikdy si neuvědomíš svou věčnost... Nikdy nezažiješ, jaké je to být zajedno s celkem.
Když energie zůstává ve středu, pulzuje, když se nikam nepohybuje, ani do hlavy, ani do srdce, je v samotném zdroji, odkud ji čerpá jak srdce, tak i hlava - pulzuje v samotném zdroji - to je skutečný význam zazenu.
Zazen znamená sedět ve zdroji samotném a nikam se nehýbat, až se vynoří obrovská síla, transformace energie ve světlo a lásku, ve větší život, v soucit, v tvořivost. Může na sebe vzít mnoho podob. Ale nejdřív se musíš naučit, jak být u zdroje. Pak zdroj rozhodne, v čem spočívá tvůj potenciál. U zdroje se můžeš uvolnit, a on ti ukáže svůj vlastní potenciál.

Osho The Zen Manifesto: Freedom from Oneself, Kapitola 11

Komentář:
Když mluvíme o "spojení se zemí", nebo "s vlastním středem", je vždycky řeč o tomto Zdroji. Když začínáme nějaký tvořivý projekt, jsme naladěni na tento Zdroj.
Tato karta nám připomíná, že máme přístup k obrovskému rezervoáru energie. A že se na něj nenapojíme přemýšlením nebo plánováním, ale tím, že se spojíme se zemí a se svým středem a ztišíme se natolik, abychom byli v kontaktu se Zdrojem. Je přítomen v každém z nás, jako osobní individuální slunce, které nám dává život a energii. Je to čistá pulzující energie, dostupná a připravená dát nám cokoli, co potřebujeme k dosažení svých přání, která nás uvítá zase zpátky doma, když si potřebujeme odpočinout.
Takže ať už právě teď začínáš něco nového a potřebuješ inspiraci, nebo jsi zrovna něco dokončil a potřebuješ si vydechnout, jdi ke Zdroji. Jsi vždy očekáván a nemusíš udělat ani krok z domu, abys ho našel.