TAROT KELTSKÝCH DRAKŮ - Popis balíčku

Dostupnost karet: tarotové karty "Tarot keltských draků" jsou opět v prodeji. Zakoupit si je můžete přímo v nakladatelství Synergie.

* * *

Dračí tarotTarot Keltských Draků lze používat jako každý jiný tarotový soubor, který je úzce spojen s tradičními metodami vyobrazení tarotových symbolů. Sedmdesát osm karet je možné vykládat podle jakéhokoli vykládání, které znáte. Sada je číslovaná klasicky, pořadí je zcela totožné s tím, které příznivci tarotu znají. Jediný rozdíl je v tom, že Hole spojuji s elementem Vzduchu a Meče s elementem Ohně.

K výše zmíněnému rozdílnému spojení, oproti jiným tarotům, autorka v příručce ke kartám doslova píše:  „Tato asociace mi vždy dávala větší smysl než opačná, neboť Hole jsou primárně mentální rituální nástroj a Meče jsou nástrojem energie a činu. Tato myšlenka není nová, ani nepochází z mé hlavy. Také jsem změnila názvy dvou karet Velkých arkán, karta 5 je zde Velekněz a karta 15 Okovy. Původní názvy těchto karet (Hierofant a Ďábel) neměli nic společného s předkřesťanskou keltskou spiritualitou.“

 

_______________
(vytvořeno 20.ledna.2013)

 

Zdroj: Tarot keltských draků; D. J. Conway, Lisa Hunt
Nakladatel: Synergie; ISBN:80-86099-49-0