Ticho, Osho-Zen TarotTicho

Ticho

Balíček karet: Osho-Zen Tarot
Sada karet: Velká arkána

OVLÁDLA TĚ ENERGIE CELKU. Opanovala Tě, Ty už nejsi, je jen celek. V tomto okamžiku, kdy do tebe proniká ticho, můžeš pochopit jeho význam, protože je to stejné ticho, které prožíval Gautama Buddha. Stejné ticho jež prožíval Čuang-c, Bodhidharma nebo Nan Sen ... Chutná pořád stejně.
Časy se mění, svět se neustále proměňuje, ale prožitek ticha, ta radost z něj zůstávají stejné. Je to jediné, na co se můžeš spolehnout, jediné co nikdy nezanikne. Je to jediná věc, kterou můžeš nazvat svým bytím.

Osho Zen: The Diamond Thunderbolt, Kapitola 1

Komentář:
Tichá, zrcadlová vnímavost noci za úplňku plné hvězd se zrcadlí dole v mlžném jezeře. Tvář bohyně noci, která přináší hloubku mír a porozumění je na obloze hluboce ponořena v meditaci.
Nastal vzácný okamžik. Bude pro tebe snadné spočinout ve svém nitru a zkoumat hloubky tvého vnitřního ticha až do bodu, kde se setkává s tichem universa.
Není co dělat, není kam jít a tvé vnitřní ticho proniká vším, co uděláš. Lidem, kteří jsou zvyklí na všechen ten hluk a dění světa, to může být nepohodlné. Nevadí. Vyhledej ty, kteří dokáží souznít s tvým tichem nebo si vychutnej svou samotu. Je na čase jít domů k sobě. Poznání a porozumění, kterých se ti nyní dostane, se projeví později, až se tvůj život zase dostane do aktivnější fáze.