Eso Pohárů, Tarot keltských drakůEso Pohárů

Eso Pohárů

Balíček karet: Tarot keltských draků
Sada karet: Voda

Radost; plodné období

Dračí mláďátka se klubou ze skořápek v hnízdě, plovoucím po klidných vodách pod vodopádem. Jedno z dráčat si prohlíží svůj odraz ve vodě a druhé dráče se pohodlně opírá. Třetí dráčátko bojuje při klubání se svojí skořápkou, zatímco čtvrté se ukládá ke klidnému spánku. Všichni lidé, ať jsou v jakémkoliv stádiu života, počínají své hledání duchovního nebo emocionálního růstu s dětskou naivitou a nevinností. Nejsou poskvrněni těžkostmi a riziky číhajícími v budoucnosti a navíc jsou nadšení tím, že mohou vstoupit na svou dobrodružnou cestu.

Někteří se nechají polapit obdivováním sebe sama a různých možností, kterých mohou využít, zatímco druzí se uspokojí potěchou ze slunce aj sou raději závislí na druhých. Další zase překonávají překážky a stávají se tak silnějšími. Tento boj je znázorněn ve tvářích okolních skla. Vodopád a kalich symbolizují nekonečný proud životů, který přichází od Bohyně a Boha a opět se k nim vrací.

Nový „začátek“ ve vašem životě vás naplní radostí a spokojeností. Duchovní růst postoupí vpřed a přenese vás na vyšší úroveň porozumění. Je zde možnost nového láskyplného vztahu. Tato karta může také naznačovat těhotenství, tak si dejte pozor, pokud to není zrovna to, co si přejete. Tato karta předpovídá období plodných myšlenek.