Král Holí, Tarot keltských drakůKrál Holí

Král Holí

Balíček karet: Tarot keltských draků
Sada karet: Vzduch

Ambice; vedoucí postavení

Starší muž královského vzhledu sedí na bohatě vyřezávaném trůnu; na hlavě má korunu s malými modrými kameny na ostrých vrcholcích. Za svá dlouhá a oddaná studia obdržel titul Mistr Vzduchu. Chaotické myšlenky jej už dávno netrápí, neboť se stal ukázněným při jejich třídění, organizaci, a při zaměřování těch myšlenek, které používá k dosažení svých tužeb a cílů.

Přes ramena má přehozený plášť s několika odstíny modré (pohodlí a spokojenost) a malými draky, kteří jsou součástí motivu. Na mírně pozvednuté ruce mu sedí tmavě modrý drak, malý posel, který králi pomáhá komunikovat s jinými sférami. V druhé ruce drží hůl (vůle) s křišťálovým koncem; jeho záře ukazuje na sílu královy vůle. Za trůnem se nad hlavou muže objevil velký drak. Je to strážce a rádce krále, dlouhodobý společník na cestách jinými úrovněmi bytí. Další z králových malých Strážných draků spokojeně leží stočený do klubíčka u jeho nohou, a jeho spánek poukazuje na klid obklopující tohoto muže.

Vliv muže, který je mocný ve světě obchodu, by vás mohl dovést k důležitému rozhodnutí. Ambice a vůdcovství vás posunou výše po žebříčku vaší kariéry. Dejte si pozor, aby vás spěch a ego nepřivedly do nepříjemností.