Král Pohárů, Tarot keltských drakůKrál Pohárů

Král Pohárů

Balíček karet: Tarot keltských draků
Sada karet: Voda

Emocionální události

Majestátní starší muž stojí před svým trůnem, vytvořeným z lastury. Na hlavě má korunu, na jejíchž vrcholcích jsou posazeny perly. V jedné ruce drží kalich zdobený mušlemi. Druhou rukou se dotýká hlavy Vodního draka, který se ovinul kolem jeho trůnu. Trůn stojí na pláži pokryté mušlemi. Druhou rukou se dotýká hlavy Vodního draka, který se ovinul kolem jeho trůnu. Trůn stojí na pláži pokryté mušlemi, mořskými hvězdicemi a naplaveným dřívím. Král Pohárů dospěl do takového stavu bytí, kdy už není ovládán vlnami emocí. Získal tak svůj trůn, který představuje bezpečí a stabilitu v mlze emocí (mořská voda).

Koruna s perlami symbolizuje duchovní osvícení nacházející se ve svatém středu každého člověka, což je objev, který mu umožnil vystoupit z putování mezi citovými extrémy života. Mušle (plynutí života od jednoho cyklu k dalšímu) a mořské hvězdice (ochranný pentakl) se vynořily z moře, což je „kotel“ stvoření a znovuzrození. Díky společnému životu s Vodním drakem se Král naučil používat svoji emocionální energii daleko pozitivnějším způsobem.

Tato karta představuje vliv milujícího a starostlivého muže. Je zde možnost cesty po vodě. Možná prožijete situaci, která odstartuje velký výkyv emocí.